PRAWOSŁAWNY DOM PW ŚWIĘTEGO STEFANA W JELENIEJ GÓRZE – CIEPLICACH

PRAWOSŁAWNY DOM
ŚW. STEFANA
W JELENIEJ GÓRZE - CIEPLICACH

UL. CIEPLICKA 70a
58-560 JELENIA GÓRA

Zimowiska w Cieplicach – relacja

W dniach 13-19.01 bieżącego roku odbyły się zimowiska Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej.

Tradycyjnie w rolę kierownika wypoczynku wcielił się uwielbiany przez dzieci Krzysztof Tarasiuk.

Tydzień intensywnie spędzonego czasu przyniósł uczestnikom wiele przeżyć i emocji.

Góry, lodowisko, ognisko, Centrum Przyrodniczo – Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego, wieczory filmowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu, korzystanie z uroków zimy pozostanie w dobrej pamięci najmłodszych.  

Pod czujnym reżyserskim okiem wspomnianego Krzysztofa Tarasiuka, w ramach pracy zespołowej, dzieci  przygotowały spektakl wykonany w technice lalki cieniowej „Królowa Śniegu.”

Samodzielnie stworzyły lalki i scenografię. Wcielając się w bohaterów i narratorów,  każdy na swój sposób przeżył opowieść o wartościach chrześcijańskich, gdzie dobro zawsze zwycięża.

Na zaproszenie młodych aktorów w spektaklu uczestniczyli wszyscy goście przebywający w tym czasie w ośrodku. Owacjami na stojąco podziękowali dzieciom za ich artystyczną twórczość.

Czas zimowiska zbiegł się ze świątecznym czasem Chrztu Pańskiego. W czwartek 18.01, dzieci uczestniczyły w obrzędzie poświęcenia wody a następnie uroczyście śpiewając tropar święta asystowały w poświęceniu ośrodka.

Wspólna wigilia Chrztu Pańskiego wraz ze śpiewem kolęd dała niezwykłą możliwość doświadczenia tych pięknych i ważnych prawosławnych tradycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *