29-01-2018

O zimowisku

   Z błogosławieństwa Arcybiskupa Jerzego w dniach 20-27.01 odbyły się zimowiska zorganizowane przez Prawosławny Dom Opieki św. Stefana.

   Twórczo, sportowo i wesoło - pod takim hasłem przebiegał zimowy wypoczynek. Z propozycji cieplickiego ośrodka skorzystało 40 osób. Zimowisko miało charakter międzydiecezjalny. Wspólnie z diecezją wrocławsko – szczecińską w wypoczynku wzięły udział dzieci z diecezji warszawsko – bielskiej. Pedagogiczną odpowiedzialność wzięli na siebie ks. Jerzy Kulik i Katarzyna Jaroszewicz z Warszawy. Natomiast z ramienia diecezji wrocławsko – szczecińskiej Anna Sydoruk, Aleksandra Honczar i Natalia Kowalska.

   Program zimowisk zakładał wielokierunkową aktywność uczestników.

   Rytm pobytu dzieci zawsze wyznacza poranna i wieczorna modlitwa w domowej kaplicy św. Stefana.

   Na Polanie Jakuszyckiej dzieci pod profesjonalną opieką trenerską: Andrzeja Honczara i mistrza polski Daniela Iwanowskiego uczyły się jazdy na nartach biegowych.

   Nie zabrakło wycieczek górskich na Chojnik i do Szklarskiej Poręby. Pod czujnym okiem przewodnika sudeckiego Gracjana Kiljańskiego odbył się survivalowy spacer z pochodniami. Chętni zażyli także kąpieli w Termach Cieplickich.

   Kontakt z wyższą kulturą zapewnił „Koziołek Matołek” - teatralna sztuka w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. 

  Swoich twórczych sił dzieci mogły spróbować podczas warsztatów tkackich, które prowadziła Ilona Bit z Wrocławia. Efektem pracy były wełniane plecionki.  

   O kreatywne gry i zabawy zatroszczyła się kadra pedagogiczna, której należą się gorące podziękowania za włożone serce i pracę dla dobra dzieci i młodzieży.

   Zimowisko dofinansowane przez Fundację św. Stefana ze środków pochodzących z 1% podatku od osób fizycznych.

GALERIA

1% to bardzo dużo dobra! Myśl, na której oparta jest działalność Domu św. Stefana to inwestycja w dzieci i młodzież czyli w przyszłość Cerkwi Prawosławnej dlatego bądźmy przezorni POMÓŻMY CIEPLICOM o co pokornie prosimy i dziękujemy !!! KRS: 0000 302 605

 

KontoDomu: 06 1090 1926 0000 0005 1400 5645

            Fundacji Św. Stefana: 63 1090 2633 0000 0001 2428 9669