Strona główna»Aktualności»PL-DE WARSZTATY ŚPIEWU SAKRALNEGO
19-08-2016

PL-DE WARSZTATY ŚPIEWU SAKRALNEGO

   W dniach 07-13.08 w Prawosławnym Domu Opieki św. Stefana w Jeleniej Górze-Cieplicach odbyły się polsko-niemieckie, ewangelicko-prawosławne  warsztaty muzyki sakralnej. Warsztaty stanowiły jeden z owoców współpracy Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego i Ewangelickiego Kościoła Środkowych Niemiec.

    W przeciągu tygodnia uczestnicy  uczyli się tradycyjnych dla swoich wyznań pieśni sakralnych. Kilkugodzinne zajęcia wymagały dużego zaangażowania i wysiłku. Pracy nad muzyką towarzyszyły wycieczki i spotkania integracyjne.

    Dyrygowali najwyższej klasy specjaliści. Stronie niemieckiej przewodniczył Mathias Gauer – główny dyrygent Evangelishce Kirche Mitteldeuchland. Za śpiew w tradycji prawosławnej odpowiadał dr Marcin Abijski.

   Uczestnicy z Niemiec pochodzili z różnych parafii na terenie Niemiec, natomiast  ze strony polskiej zaproszenie na warsztaty przyjęli chórzyści z parafii Hagia Sophia z Białegostoku pod kierunkiem dr Andrzeja Tokajuka jak również parafianie z Jeleniej Góry.

    Tydzień wytężonej pracy uwieńczył koncert „Dwie Tradycje – jeden chór” w Cerkwi Śww. App. Piotra i Pawła w Jeleniej Górze. Koncert był zorganizowany przy współpracy z Miastem Jelenia Góra. Na wydarzenie licznie przybyli mieszkańcy Jeleniej Góry z przedstawicielami władz miasta na czele.

   Warsztaty i koncert okazały się być bardzo wdzięcznym wydarzeniem ekumenicznym. Wspólna praca i spędzony czas stanowiły wartościowe doświadczenie dla uczestników jak i organizatorów. 

   Za przyjęcie zaproszenia bardzo dziękujemy dr Marcinowi Abijskemu i dr Andrzejowi Tokajukowi wraz z chórzystami.

   Pod poniższym linkiem zapraszamy do obejrzenia koncertu:

„Dwie tradycje – jeden chór” 

Repertuar

Galeria zdjęć z warsztatów

 

1% to bardzo dużo dobra! Myśl, na której oparta jest działalność Domu św. Stefana to inwestycja w dzieci i młodzież czyli w przyszłość Cerkwi Prawosławnej dlatego bądźmy przezorni POMÓŻMY CIEPLICOM o co pokornie prosimy i dziękujemy !!! KRS: 0000 302 605

 

KontoDomu: 06 1090 1926 0000 0005 1400 5645

            Fundacji Św. Stefana: 63 1090 2633 0000 0001 2428 9669