Strona główna»Aktualności»Obóz z Hanoweru w Cieplicach
05-11-2015

Obóz z Hanoweru w Cieplicach

     W ostatnim tygodni października Dom św. Stefana gościł rodzinny obóz z Parafii Prawosławnej Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Hanowerze.

   Goście wybrali cieplicki ośrodek jako odpowiednie miejsce  dla kreatywnego i aktywnego wypoczynku. Pod duchową i organizacyjną opieką ks. Aleksego Tereszczenko 30 osobowa grupa samodzielnie przygotowywała posiłki, najmłodsi dyskutowali nad wartościami filmu „Niezwykła  podróż  Serafimy”, rodzice szukali odpowiedzi na pytanie - Co to znaczy być dorosłym? Wszyscy razem piekli prosfory na niedzielną liturgię. Na spotkaniu z proboszczem  jeleniogórskiej parafii ks. Bazylim Sawczukiem  poznali  historię Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Pogoda natomiast sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i górskim wycieczkom.

    Ksiądz Aleksy tworzy w Hanoverze radio „Prawosławnyj czas”, w którym powstanie audycja z pobytu w Domu św. Stefana.

   Współpraca ma szansę na rozwój. Ks. Aleksy chciałby by grupa młodzieży z Hanoweru uczestniczyła w warszawskiej pielgrzymce na św. Górę Grabarkę.

    Obok parafii św. Jana z Kronsztadu w Hamburgu parafia z Hanoweru jest drugą prawosławną społecznością z terenu Niemiec, która korzysta z walorów Domu św. Stefana. Pobyty i spotkania w Domu św. Stefana są bardzo cenione jako metoda integracji parafii jak również wychowywania najmłodszych przy cerkwi w atmosferze, którą proponuje prawosławny ośrodek.

    Pozdrawmiamy Przyjaciół z Niemiec z niecierliwpością czekamy na kolejne spotkania.

    Zdjęcia z pobytu w galerii.

1% to bardzo dużo dobra! Myśl, na której oparta jest działalność Domu św. Stefana to inwestycja w dzieci i młodzież czyli w przyszłość Cerkwi Prawosławnej dlatego bądźmy przezorni POMÓŻMY CIEPLICOM o co pokornie prosimy i dziękujemy !!! KRS: 0000 302 605

 

KontoDomu: 06 1090 1926 0000 0005 1400 5645

            Fundacji Św. Stefana: 63 1090 2633 0000 0001 2428 9669