Strona główna»Aktualności»Wczasy Seniora - relacja
14-09-2015

Wczasy Seniora - relacja

   W Piątek 11 września w Domu św. Stefana dobiegły końca Wczasy Seniora. Tegoroczny wypoczynek skupił 27 osób z różnych diecezji naszej cerkwi. Czas upłynął szybko i intensywnie. Goście Domu św. Stefana wybrali się na wycieczkę zagraniczną do Harrahova, zwiedzili  Szklarską Porębę z Wodospadem Szklarki, Karpacz z Kościołem Wang, Cieplice, Jelenią Górę i Kowary z Parkiem Miniatur, który pozwala w pigułce zwiedzić zabytki i atrakcje turystyczne Kotliny Jeleniogórskiej. Natomiast w Piechowickiej Hucie Szkła „Julia” nasi podopieczni poznali proces produkcji szkła kryształowego.

  Nowością w programie wczasów był trening fitness, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników. Pierwsze zajęcia odbyły się w przydomowym sadzie natomiast na kolejne udaliśmy się na pobliską salę treningową gdzie pod okiem trenera nasze podopieczne wykonały cały szereg ćwiczeń aktywacyjnych i kondycyjnych.


   Nie tylko aktywność ale również fachowa wiedza jest potrzebna do by cieszyć się pełnią życia. Dlatego też z wykładami zaprosiliśmy specjalistów w dziedzinie zdrowia i prawa.

   Prezentacja doktora geriatrii Roberta Bywalca była poświęcona pomyślnemu starzeniu się.  Doktor w bardzo ciekawy sposób opowiedział jak na wielu płaszczyznach dbać o zdrowie i jak w wieku senioralnym efektywnie podnosić jakość życia.

  Spotkanie z adwokatem Piotrem Czyżem cieszyło się również dużym zainteresowaniem. Wykład objął zagadnienia najbardziej pożądane pod kątem osób starszych. Dodatkowo był opatrzony w ciekawe przykłady z praktyki adwokackiej co uczyniło wykład bardzo ciekawym i zachęcającym do dyskusji.

  Obaj specjaliści po zakończonych spotkaniach  poświęcili swój czas na indywidualne rozmowy i porady.

  Tradycyjnie za stronę duchową troszczył się  proboszcz ks. Bazyli Sawczuk, który przewodniczył nabożeństwom, i z którym spotkania pozwoliły na przedyskutowanie wielu tematów związanych z życiem duchowym i liturgicznym. Program wczasów zakładał zróżnicowane zajęcia, aktywność fizyczną, duchową i intelektualną. Mamy nadzieję, że udało się sprostać wyzwaniom, co pomoże uczestnikom cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie i szczęśliwe lata! 

Fotorelacja z wczasów w galerii i pod poniższym linkiem.

http://cieplice.cerkiew.pl/pl/cms/album/index/id/4651 

1% to bardzo dużo dobra! Myśl, na której oparta jest działalność Domu św. Stefana to inwestycja w dzieci i młodzież czyli w przyszłość Cerkwi Prawosławnej dlatego bądźmy przezorni POMÓŻMY CIEPLICOM o co pokornie prosimy i dziękujemy !!! KRS: 0000 302 605

 

KontoDomu: 06 1090 1926 0000 0005 1400 5645

            Fundacji Św. Stefana: 63 1090 2633 0000 0001 2428 9669