Strona główna»Aktualności»Obóz międzydiecezjalny
29-08-2015

Obóz międzydiecezjalny

     Z inicjatywy ks. Andrzeja Jaroszuka i pomocy finansowej Evangelische Kirche Mitteldeutschland w drugiej połowie sierpnia w Domu św. Stefana w Cieplicach odbył się międzydiecezjalny obóz młodzieżowy.

   Uczestnikami obozu była młodzież z diecezji przemysko-nowosądeckiej i wrocławsko-szczecińskiej. Opiekunami byli ks. Arkadiusz Barańczuk z Gładyszowa, ks. Bogdan Repeła z Lubinia i ks. Bazyli Sawczuk z Jeleniej Góry, który nie tylko zadbał o duchową stronę obozu, ale również wziął na siebie obowiązki przewodnika górskiego.

     Jednym z głównych punktów programu był jednodniowy roboczy wyjazd do Ząbkowic Śląskich. Młodzież wzięła udział w pracach porządkowych w cerkwi i na dziedzińcu Parafii Św. Jerzego. Proboszcz ks. Marcin Prokopiuk dziękując młodzieży za trud podkreślił jak ważna dla parafii jest okazana pomoc. Po piknikowym posiłku, w drodze powrotnej młodzież zwiedziła krzywą wieżę w Ząbkowicach Śląskich i cerkiew Wszystkich Świętych w Wałbrzychu, gdzie proboszcz przybliżył historię i obecną sytuację wałbrzyskiej parafii.

     Wspólna praca na rzecz cerkwi, razem spędzony czas, przemierzone szlaki i zdobyte góry, ognisko i wspólne śpiewy pomogły we wzajemnym poznaniu się i wymianie doświadczeń młodzieży z dwóch diecezji o charakterze diasporalnym. Obóz miał zadanie zintegrować młodzież o wspólnych historycznych korzeniach jak również podkreślić odpowiedzialność za przyszłość cerkwi, która w dużej mierze będzie zależała od młodzieży.

    Mamy nadzieję, że idea międzydiecezjalnych obozów będzie rozwijała się w przyszłości i obejmie młodzież ze wszystkich diecezji naszej cerkwi.

       Foto z obozu poniżej i w galerii:

 http://cieplice.cerkiew.pl/pl/cms/album/index/id/4628

 

1% to bardzo dużo dobra! Myśl, na której oparta jest działalność Domu św. Stefana to inwestycja w dzieci i młodzież czyli w przyszłość Cerkwi Prawosławnej dlatego bądźmy przezorni POMÓŻMY CIEPLICOM o co pokornie prosimy i dziękujemy !!! KRS: 0000 302 605

 

KontoDomu: 06 1090 1926 0000 0005 1400 5645

            Fundacji Św. Stefana: 63 1090 2633 0000 0001 2428 9669