Strona główna»Aktualności»Kurs języka angielskiego 2015
12-08-2015

Kurs języka angielskiego 2015

   Z początkiem sierpnia zakończył się polsko-niemiecki kurs języka angielskiego. Tegoroczna edycja skupiła 22 osoby z Polski i 13 z Niemiec. Przez dwa tygodnie uczestnicy wspólnie podnosili znajomość języka angielskiego.

  Kurs jest przykałdem ekumenii w praktyce. Ekumenii, która polega na wzajemnym poznawaniu się, szacunku i wymianie doświadczeń. Narzędziami ku temu jest wspólna modlitwa, zajęcia, górskie wyprawy i poprostu wspólne spędzanie czasu. Przemiła atmosfera sprawia, że kurs urasta do rangi niezpomnianej przygody, która przynosi wymierne korzyści dla każdego uczestnika bez względu na wiek, zawód czy zainteresowania.

    Wśród stałych punktów programu, modlitw, zajęc i posiłków kursanci zdobywali Zamek Chojnik, Śnieżkę i Szrenicę. Odwiedzili również Hutę Szkła w Piechowicach i kilka innych regionalnych atrakcji. Znalazł sie także czas na biesiady i ogniska. Pożegnalne ognisko uświetnił artystyczny występ przygotowany przez jedną z grup. Była również gra na puzonie i wspólne śpiewanie w wielu językach. 

   Uczestnicy mieli okazję spotkania z proboszczem ks. Bazylim Sawczukiem, wysłuchać prelekcji Pani redaktor Anny Radziukiewicz na temat misji Cyryla i Metodego oraz zostali zabrani na szklaki Ameryki Północnej, które zaprezentował jeden z uczestników kursu - Dymitr Słezion. 

   Dziękujemy uczestnikom i lektorom za zangażowanie, kreatywność i za stworzenie wspaniałej atmosfery. Atmosfery, w której przyjemnie spędza się wspólnie czas, i dzięki której znacznie szybciej przyswajany jest język angielski. 

   Z roku na rok wzrasta liczba osób, które zauważają walory międzynarodowego i ekumenicznego kursu.  Uczestnikami kursu to osoby dorosłe, całe rodziny i młodzież, która w tym roku licznie przybyła z oddalonego o prawie 700km Podlasia. 

      Na fotograficzną relację z kursu zapraszamy do galerii!!!

http://cieplice.cerkiew.pl/pl/cms/album/index/id/45091% to bardzo dużo dobra! Myśl, na której oparta jest działalność Domu św. Stefana to inwestycja w dzieci i młodzież czyli w przyszłość Cerkwi Prawosławnej dlatego bądźmy przezorni POMÓŻMY CIEPLICOM o co pokornie prosimy i dziękujemy !!! KRS: 0000 302 605

 

KontoDomu: 06 1090 1926 0000 0005 1400 5645

            Fundacji Św. Stefana: 63 1090 2633 0000 0001 2428 9669