Strona główna»Aktualności»Pod choinkę
20-11-2014

Pod choinkę

KOLĘDY Z JELENIEJ GÓRY  POD CHOINKĘ

   Z ogromną przyjemnością informujemy, że płyta o której pisaliśmy w aktualnościach będzie dołączona do grudniowego numeru Przeglądu Prawosławnego. W numerze znajdzie się również tekst o kolędach. Na płycie jest 18 utworów. Kolędy znane i mniej znane. Zaproponowane w różnych aranżacjach. Są kolędy łemkowskie, ukraińskie, białoruskie, polskie – jednym słowem słowiańskie. Jedne są spokojne inne bardziej dynamiczne. Jedne przypruszone śniegiem, inne pędzą galopem  :-)

   Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, a jeszcze lepiej jeśli każdy będzie miał swoją ulubioną kolędę.  

   To co z całą pewnością można powiedzieć o każdej z kolęd to fakt, że w każdej z nich jest maksimum serca chórzystów.

   Nakład płyty to 7000 egzemplarzy; 5000 - taki jaki jest nakład Przeglądu Prawosławnego, będzie dołączone do najnowszego numeru miesięcznika. Pozostałe 2000 sztuk rozprowadzimy w formie prezentowo-cegiełkowej. Cegiełki wspomogą kaplicę św. Stefana i parfię Wszystkich Świętych w Wałbrzychu. Te płyty są w nieco bardziej eleganckim opakowaniu. Poprosiliśmy Władykę Jeremiasza o kilka zdań do płyty. Słowa Władyki, które znalazły się wewnątrz eckopaku niewątpliwie podnoszą wartość płyty. Jeśli ktoś będzie chciał posiadać płytę w wersji prezentowej proszę pisać na adres Domu w Cieplicach.

   Na sfinansowanie płyty złożyły się środki z 1% jaki otrzymała cieplicka Fundacja św. Stefana. Chór jako grupa nieformalna wystąpił również z wnioskiem do Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw. Wniosek przeszedł i chór otrzymał dofinansowanie. Kolędy z Jeleniej Góry to dobry sposób na zaprezentowanie regionu Dolnego Śląska tym bardziejż samej  Jeleniej Góry. Urząd Miasta również partycypował w kosztach wydania płyty. Wszystkim instytucjom bardzo dziękujemy!

      Nagrania i montażu płyty dokonał dr Paweł Małecki. Pracownik naukowy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prywatnie chórzysta wielu prawosławnych chórów Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej. Pasjonat muzyki cerkiewnej. Pasja, talent i ciężka praca Pawła znajdują wyraz w profesjonalizmie nagrań. 

   Nie można zapomnieć o samych chórzystach. Nagranie płyty wymaga dobrej organizacji. Trzeba znaleźć czas. Próby pogodzić z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Nagranie miało miejsce w nocy co wymaga dodatkowego wysiłku. Są także kolędy śpiewane przez parafialną młodzież i dzieci – dumę i przyszłość jeleniogórskiej parafii. 

 Płyty tłoczone we Wrocławiu są już w Białymstoku. Goście, przyjaciele i czytelnicy Przeglądu Prawosławnego z niecierpliwością oczekujcie grudniowego Przeglądu.

  Mamy też kolejny raz przyjemność podziękować Redakcji prawosławnego miesięcznika. Dzięki życzliwości Redakcji „Kolędy z Jeleniej Góry” mają szansę wieścić radość Bożego Narodzenia w wielu zakątkach Polski i zagranicy. 

  Wszelkie opinie będą dla nas niezwykle cenne. Komentować można także w zakładce "Księga gości".

  My już wiemy, że płyta dobrze mi także w aucie. Dzięki niej można będzie atmosferę świąt zabierać ze sobą :-)

  Projekt Kolędy z Jeleniej Góry angażował wiele osób. Wymagał wiele pracy, dobrej woli i życzliwości.  Jak dużo dobrego się stało widać już teraz. W naszym mniemaniu wydanie płyty to pod wieloma względami rzecz wielka i niezwykła. Mamy nadzieję, że po odsłuchaniu będziecie Państwo mieli takie samo zdanie. Jednak największym dla nas zaszczytem będzie chwila kiedy "Kolędy z Jeleniej Góry" będą tłem dla świątecznej atmosfery w Waszych Domach. 

1% to bardzo dużo dobra! Myśl, na której oparta jest działalność Domu św. Stefana to inwestycja w dzieci i młodzież czyli w przyszłość Cerkwi Prawosławnej dlatego bądźmy przezorni POMÓŻMY CIEPLICOM o co pokornie prosimy i dziękujemy !!! KRS: 0000 302 605

 

KontoDomu: 06 1090 1926 0000 0005 1400 5645

            Fundacji Św. Stefana: 63 1090 2633 0000 0001 2428 9669